It works if you work it!

To działa, jeśli nad tym pracujesz, więc pracuj, bo jesteś tego wart

To jedno z haseł programu, które utkwiło mi w pamięci po tym, jak uczestniczyłem w pierwszym wirtualnym mitingu SA tu na Filipinach. Bałem się i wahałem, czy pójść na miting SA, ponieważ zaprzeczałem i wątpiłem w to, że jestem uzależniony od seksu. Mimo to zmusiłem się, aby dołączyć do tego mitingu, ponieważ bałem się stracić żonę i dzieci. Dobrze zapamiętałem ten pierwszy miting SA w lutym 2021 roku. Kiedy usłyszałem dzielenie się innych osób, natychmiast się utożsamiłem. Po raz pierwszy usłyszałem, że żądza jest istotą uzależnienia od seksu.

Konsekwentnie uczestniczyłem w wirtualnych mitingach SA na Filipinach, bardziej zainteresowałem się więc tym, co jest napisane w Białej księdze. Dzięki łasce Boga znalazłam sponsora, gdy byłem na zlocie SA Azji i Pacyfiku w kwietniu 2021. Cieszyłem się, że wreszcie mogę pracować na programie ze sponsorem. Jestem wdzięczny, że cierpliwie mi wyjaśnia, jak program pomaga mu trzeźwieć i zdrowieć. Jestem wdzięczny sponsorowi, ponieważ dzięki niemu zrozumiałem, jak żyć zgodnie z zasadami SA.

Najbardziej pomogło mi, gdy sponsor wskazał mi 18 narzędzi przezwyciężania żądzy i pokusy (Anonimowi Seksoholicy, str. 189-203). Czytałem je codziennie, a gdy skończyłem, czytałem ponownie, aż zrozumiałem, co oznaczają i jak działają.

Praca na programie jest bardziej efektywna i łatwiejsza do zrozumienia, jeśli podążam za wskazówkami sponsora. Nie tylko poprowadził mnie przez naszą książkę Anonimowi Seksoholicy, ale także wprowadził w czytanie i naukę z książek AA Anonimowi Alkoholicy oraz 12 Kroków i 12 Tradycji. Zaprosił mnie na miting studiowania Kroków SA w Tajpej w sobotę rano, korzystając z książki Zacznij działać. Im więcej się uczę i faktycznie pracuję nad programem, tym bardziej dostrzegam jak Siła większa ode mnie stopniowo przywraca mi zdrowy rozsądek.

Zapamiętałem też oddanie inwentury pierwszego kroku na mitingu. Już po wszystkim czułem ulgę i akceptację innych seksoholików. Gdy dotarłem do kroków 4-7, bardziej zrozumiałem co oznacza „powierzenie wad charakteru”. Pracując nad krokami 8-11, poznałem, czym jest prawdziwa pokora. Na kroku 12 cierpliwie modlę się do Boga, abym mógł znaleźć i pomóc innej chorej osobie, która tak jak ja rozpaczliwie potrzebuje pomocy.

Korzystając z dobrodziejstw technologii uczestniczę w wirtualnych mitingach SA w regionie Azji i Pacyfiku. Jedną z rzeczy, którą lubię uczestnicząc w mitingach SA Singapur jest to, że dzielimy się i czytamy Essay.

Na koniec mitingu SA mówimy „To działa, jeśli nad tym pracujesz, więc pracuj, bo jesteś tego wart”. Mogę powiedzieć, że to naprawdę zadziałało, gdy zacząłem przestrzegać zasad programu, przyjmować wskazówki sponsora, dzwonić do osób codziennej odnowy trzeźwości i innych członków SA na całym świecie, także uczestniczyć w mitingach i pełnić służbę dla dobra SA.

Nadal jestem na początku trzeźwości i zdrowienia, seksualnie trzeźwy od ponad 15 miesięcy, ale naprawdę wierzę, że program SA działa w moim przypadku. Będę wciąż wracał, bo program zdrowienia SA działa, jeśli ja nad nim pracuję. Wiem, że Bóg działa razem ze mną poprzez spotkanych ludzi, którzy pomagają mi pracować na programie.

Sherwin C., Filipiny

Share This Story, Choose Your Platform!