Whenever You Want to Come, Be Welcome!

!هر وقت که تمایل داشتی بیایی، خوش آمدی

من مسئولم.

هنگامی که، هر کسی در هر جایی درخواست کمک می نماید. می خواهم دست یاری SA همیشه آنجا باشد. و برای آن: مسئولم.
راهنمای خدمات SA ـ بخش آخر

اولین جلسه من
در سن 51 سالگی، مدتی بعد از اینکه همسرم زندگی دوگانه‌ام را کشف کرد، کتاب سفید را به من داد. عنوان کتاب را که خواندم از درون عصبانی شدم. چگونه او می تواند فکر کند که من معتاد جنسی هستم؟ من “فقط” یک رابطه داشتم. بنابراین، کتاب را کنار گذاشتم.

چند ماه بعد، به این موضوع پی بردم که دیگر نمی توانم این انکار ناخودآگاه را بیش از این حفظ کنم. طی ملاقاتی که با زوج درمانگرمان داشتم، پذیرفتم که کتاب سفید را بخوانم و از یک جلسه SA بازدید کنم. به نحوی آماده بودم؛ اگرچه هنوز کاملاً متقاعد نشده بودم که SA می تواند به من کمک کند. با شماره تماس جلسات مونیخ تماس گرفتم. در آن سوی تماس، مردی شروع به پرسیدن سوالاتی در مورد انگیزه ام کرد که من صادقانه به آنها پاسخ دادم.
وی همچنین گفت که هر هفته سه جلسه برگزار می شود. به او گفتم که در ابتدا فقط می‌خواهم هفته‌ای یک جلسه شرکت کنم. او پاسخ داد: در این صورت، احتمالا هنوز آمادگی ندارید.

قبلاً در مونیخ و در منطقه آلمانی زبان چنین بود؛ برخی از دوستان تصمیم می‌گرفتند که چه کسی آماده است و چه کسی آماده نیست. من ناراحت شدم و احساس کردم که لیاقت شرکت در جلسه SA را ندارم. درمانگر ما مخالفت کرد و به من توضیح داد که تمایل من برای ترک اعتیادم مجوز ورود من به SA است. من فقط باید بدون صحبت اولیه بروم؛ آنها نتوانستند من را بیرون کنند.

پس از چند هفته، اقدام کردم و در اولین جلسه SA شرکت کردم. با هیجان و بدون دعوت وارد اتاق گروه شدم و نگرانی هایم را توضیح دادم. برای لحظه ای با گیجی ناباورانه ای مواجه شدم. پس از مدتی بحث، گروه موافقت کرد که یک جلسه با من برگزار کند.

من داستان و آرزوی خود را برای دست کشیدن از شهوت بازگو کردم و به کمک نیاز داشتم.

رأی گیری شد که آیا می توانم بمانم و یا برگردم. حتی اگر قبلاً نمی‌توانستم آن را به این شکل بیان کنم، اما باعث شد احساس بی‌ارزشی کنم و رویدادهای مشابه قبلی در زندگی‌ام یادآوری شد. امروز می توانم بگویم که این شرایط را برای کسی که دستش را دراز و از ما درخواست کمک کند، آرزو نمی کنم.
چیزی که بعد از جلسه بیشتر به یاد آوردم این بود که تقریباً هیچ کس نبود که برای مدت طولانی “در حال بهبودی” باشد، به جز یک مرد مسن تر.
بهبودی آغاز می شود:

چند ماه بعد، هاروی و نانسی اِی از نشویل از انجمن ما بازدید کردند. آنها تجربه، قدرت و امید خود را در جلسه سخنرانی کارگاهی 12 قدم به اشتراک گذاشتند. آن آخر هفته، همه چیز را برای من تغییر داد. هاروی زندگی می کند و به زبان بهبودی صحبت می کند. او عاشق کلمات ساده و واضح است. او راهی به ما نشان داد تا به 12 قدم عمل کنیم.

در کتاب سفید، صفحه 162 آمده است: «به جای گرفتن، دادن را بیاموزید.» او بارها و بارها بر اهمیت کتاب بزرگ تأکید کرد. این پایه و اساس کتاب سفید است. آغاز فصل پنجم، اساس بهبودی است و مبنایی برای سفر بهبودی خودم شد:
در مسیر سفر به کنوانسیون بین المللی در نشویل، سه روز را در نیویورک داشتم تا تجربه ای از آنجا داشته باشم. برنامه من این بود که با جلسات روزانه از سفرم حمایت کنم. در یک وب‌سایت SA از جامعه نیویورک SA، همه جلساتی که در شهر برگزار می‌شود را با زمان‌ و مکان‌ دقیق پیدا کردم. تورهای گشت و گذار خود را طبق برنامه جلسات برنامه‌ریزی کردم. این برای من مفید و در عین حال، تعجب آور بود. (چون انجمن در منطقه ما در مورد باز بودن مکان جلسه برای عموم سخت گیر بود).

در کمال تعجب، هیچ کس در جلسه از من نپرسید که چه کسی هستم یا به طرز عجیبی به من نگاه نکرد، حتی اگر آشکارا غریبه بودم. در پایان جلسه پرسیدم اگر من تازه وارد یا روزنامه نگار بودم چه واکنشی نشان می دادند؟ پاسخ کوتاه این بود: «آن وقت یک جلسه تازه وارد برگزار می‌کردیم». در جلسات دیگر نیز به همین سادگی و دوستانه از من استقبال شد. سه روز بعد در نشویل، تعدادی از نیویورکی‌ها را در فرودگاه شناختم، و آنها مرا به تاکسی خود دعوت کردند تا با هم به هتل کنفرانس برویم.

در کنوانسیون، روح حاکم در کتاب سفید را به شیوه ای واقعی تجربه کردم. همه چیز در آنجا ساده‌تر، بزرگ‌تر، (از نظر معنوی) گسترده‌تر و جذاب‌تر به نظر می‌رسید. احساس کردم “به خانه آمده ام”.
به مونیخ برگشتم، نمی توانستم در مورد آنچه تجربه کرده بودم سکوت کنم. این تجربیات را در جلسات و کارگاه ها به اشتراک گذاشتم و روشی که در برخورد با تازه واردان داشتیم را به چالش کشیدم.

خوشبختانه، گروه های مونیخ آماده تغییر بودند. بر این اساس، ما از رویه قدیمی مصاحبه مقدماتی و این سوال (تحقیرآمیز) مبنی بر اینکه آیا کسی با بازگشت تازه وارد مخالفت خواهد کرد، متوقف شد. از آن زمان، هر تازه واردی در مونیخ می تواند به سادگی وارد یک جلسه شود. ما به او پیشنهاد می کنیم در صورت تمایل، صحبت مقدماتی داشته باشد. هرکسی که می‌خواهد شهوت را رها کند، به او خوشامد می گوییم.

“اگر فکر می کنید ممکن است در رابطه با اعتیاد به رابطه جنسی یا شهوت مشکل داشته باشید، از شما دعوت می کنیم در یک جلسه SA به ما بپیوندید. در دفتر تلفن محلی خود به دنبال معتادان جنسی گمنام بگردید، با شماره تلفن 866-424-8777 به صورت رایگان (در ایالات متحده آمریکا) با دفتر مرکزی بین المللی SA تماس بگیرید یا از وب سایت ما به آدرس sa.org دیدن کنید. جلسات آنلاین و مخاطبین از راه دور نیز در دسترس هستند.

راهنمای خدمات SA – سمت آخر

تجربه با تازه وارد
از آن زمان تاکنون، اعضای جلسات مونیخ حداقل دو برابر شده است و درحال حاضر، هر روز جلساتی برگزار می شود. از سوی دیگر، گروه‌هایی در منطقه آلمانی‌زبان هنوز از قوانین قدیمی تازه وارد استفاده می‌کنند. من تعجب می کنم که چرا گروه SA کار را برای تازه واردان سخت می کند. در عین حال، به خدا اعتماد دارم و می دانم که هر چیزی زمان خودش را دارد.

تعداد کمی از گروه ها در منطقه آلمانی زبان اکنون از نامه پوششی (Cover Letter) استفاده می کنند که در مونیخ بسیار موفق بوده است. اینجا ارائه می کنم:
از درخواست شما متشکریم. به SA مونیخ خوش آمدید. در ضمیمه‌ای که در ادامه می‌آید می‌توانید اطلاعات اولیه‌ای در خصوص ما و جلساتمان بیابید:
معتاد جنسی درمورد اینکه چه چیزی درست و چه چیزی نادرست است بی تفاوت شده است. او کنترل خود را از دست داده است، دیگر قدرت انتخاب ندارد و آزاد نیست که متوقف شود. شهوت تبدیل به اعتیاد شده است. وضعیت ما شبیه به الکلی است که دیگر نمی تواند الکل را تحمل کند و باید به طور کامل الکل را ترک کند، اما گرفتار است و نمی تواند ترک کند. معتاد جنسی (مست جنسی) نیز همین‌طور است، دیگر نمی تواند شهوت را تحمل کند؛ اما قدرت توقف آن را هم ندارد.

به همین دلیل است که SA، مانند الکلی های گمنام، تعریف هوشیاری را اتخاذ می کند. تعریف هوشیاری ما این است: ما از هرگونه رابطه جنسی با خود یا با شرکای غیر از همسر خودداری می کنیم.

این تعریف شفافیتی را که برای پرهیز از شهوت در هر یک از اشکال آن به آن نیاز داریم به ما می دهد.

جلسات ما هفت بار در هفته برگزار می شود:

دوشنبه ساعت 7:00 بعد از ظهر
سه شنبه ساعت 7:00 صبح
و غیره.
….

جلسات حضوری در SHZ در مونیخ (نام خیابان) برگزار می شود. شما می توانید به همه جلسات یا فقط برخی جلسات را بیایید. توصیه می کنیم برای جلسه اول در یک حضوری شرکت کنید.
در صورتی که تازه وارد هستید، امکان ملاقات قبلی (به صورت تلفنی یا حدود 15 دقیقه قبل از جلسه به جز سه شنبه) را نیز ارائه می دهیم.
در حالت ایده‌آل، به این ایمیل پاسخ دهید و زمانی که می‌خواهید بیایید به من اطلاع دهید. در صورت تمایل، شخصی از گروه ما می تواند حدود 15 دقیقه قبل با شما ملاقات کند و نحوه کار جلسات ما را توضیح دهد. اگر می خواهید از قبل با کسی صحبت کنید، لطفاً با V. (شماره تلفن) تماس بگیرید.
SA یک برنامه گمنام است: ما نام، آدرس یا شماره تلفن اعضای خود را نگه نمی داریم (یا بلافاصله پس از استفاده آنها را حذف می کنیم).

امیدوارم این اطلاعات برای شما مفید باشد و مشتاقانه منتظر دیدار شما در یکی از جلسات هستم. هر وقت خواستید بیایید خوش آمدید! فقط از قبل به ما اطلاع دهید که چه روزی می خواهید بیایید و ما مکان ملاقات را به شما اطلاع خواهیم داد.

Bernd S.، SA مونیخ آلمان و SA زوریخ سوئیس

Total Views: 75|Daily Views: 1

Share This Story, Choose Your Platform!