Whenever You Want to Come, Be Welcome!

!בכל פעם שתרצו לבוא, תרגישו כמו בבית

“אני אחראי.

כשמישהו, בכל מקום

מושיט יד לבקש עזרה,

אני רוצה שהיד של אס.איי תמיד תהיה שם. ועל כך: אני אחראי”.

מדריך השירות של SA – החלק האחרון

הפגישה הראשונה שלי

מאי 2012

כאשר מלאו לי 51, זמן מה לאחר שאשתי גילתה את חיי הכפולים, היא נתנה לי את הספר הלבן. כאשר קראתי את הכותרת של הספר הזעם הדהד בליבי. איך היא יכלה לעלות על דעתה שאני מכור למין? היה לי “רק” רומן ולכן הנחתי את הספר בצד.

כעבור מספר חודשים, נוכחתי לדעת שאני כבר לא יכול לדבוק בהכחשה הלא מודעת הזו. במהלך מפגש אצל המטפל הזוגי שלנו, הסכמתי לקרוא את הספר הלבן ולבוא לקבוצת אס.איי. הייתה לי נכונות כלשהי, למרות שעדיין לא הייתי משוכנע לגמרי שאס.איי תוכל לעזור לי. התקשרתי לקו החם של הפגישות במינכן. מהצד השני של הקו, איש התחיל לשאול אותי שאלות לגבי המוטיבציה שלי, עניתי עליהן בכנות. הוא גם אמר שיש שלוש פגישות בשבוע. אמרתי לו שבתור התחלה אני מעוניין להשתתף בפגישה אחת בשבוע. “במקרה כזה”, הוא ענה, “אתה כנראה עדיין לא מוכן.” כך זה היה נהוג במינכן ובאזור של דוברי גרמנית. כמה חברים החליטו מי מוכן ומי לא. זה כאב לי. והרגשתי שאני לא ראוי להשתתף במפגש אס.איי. המטפל שלנו לא חשב כך. הוא הבהיר לי שהנכונות שלי להפסיק את ההתמכרות שלי היא “כרטיס הכניסה” שלי לאס.איי. אני פשוט צריך להגיע וללא שיחה מקדימה – הם לא יכלו להעיף אותי החוצה. לאחר מספר שבועות, קפצתי למים הקרים והשתתפתי בפגישת אס.איי הראשונה שלי. נכנסתי לחדר הקבוצה בהתרגשות וללא הזמנה, שיתפתי את החששות שלי, ונתקלתי ברגע של הבעת ספקנות מביכה משהו מצד החברים. לאחר דיון קצר הקבוצה הסכימה לקיים איתי מפגש “לחבר החדש”. סיפרתי את הסיפור שלי ואת הרצון שלי להפסיק להתאוות, ושאני צריך עזרה. ולאחר מכן התקיימה הצבעה אם אוכל להישאר ולחזור. למרות שלא הייתי מסוגל לבטא את זה כך קודם, זה גרם לי להרגיש לא ראוי, וזה תאם למצבים דומים קודמים בחיי. היום אני יכול לומר בוודאות שאני לא מאחל את זה לאף אחד שמושיט את ידו ומבקש עזרה.

הדבר הבולט ביותר שזכרתי אחרי הפגישה זה שכמעט ולא היה אף אחד שהיה “בהחלמה” במשך תקופה ממושכת, מלבד גבר מבוגר אחד.

ההחלמה מתחילה:

כמה חודשים לאחר מכן, הארווי וננסי א’ מנאשוויל ביקרו בקהילה שלנו. הם שיתפו את הניסיון, הכוח והתקווה שלהם בסדנת מפגש דוברים של 12 הצעדים. סוף השבוע ההוא שינה לי הכל. הארווי חי ומדבר את שפת ההחלמה. הוא אוהב מילים פשוטות וברורות. הוא הראה לנו את הדרך לגרום לזה לעבוד. “תלמד לתת במקום לקחת”, נכתב בספר הלבן בעמוד 162. הוא הדגיש שוב ושוב את חשיבותו של הספר הגדול. זה הבסיס לספר הלבן. תחילתו של הפרק החמישי הוא הבסיס להחלמה – והוא הפך לבסיס למסע ההחלמה שלי.

ניו יורק ונאשוויל

ינואר 2014

בדרכי לכנס הבינלאומי בנאשוויל, ערכתי ביקור בן שלושה ימים כדי לטעום מניו יורק. התוכנית שלי הייתה לתגבר את הביקור שלי בפגישות יומיות. באתר אס.איי מקהילת אס.איי בני יורק. מצאתי את לוח כלל הפגישות המתקיימות בעיר עם ציון השעות והמיקומים המדויקים וכך תכננתי את סיורי התיירות שלי לפי לוח הפגישות. זה היה מועיל ובו בזמן הפתיע אותי (מאחר שבריג’ן שלנו החברותא נקטה בגישה נוקשה ביחס למקום מפגש אשר פתוח לקהל הרחב).

להפתעתי, אף אחד שנכח בפגישה לא שאל אותי מי אני או הסתכל עליי בצורה מוזרה למרות שברור שהייתי זר. ואז, בתום הפגישה, שאלתי איך הם היו מגיבים לו הייתי חבר חדש או עיתונאי? “אז היינו מקיימים מפגש חברים חדשים”, הייתה התשובה התמציתית. התקבלתי למפגשים האחרים בצורה פשוטה וידידותית באותה מידה. שלושה ימים לאחר מכן בנאשוויל, זיהיתי כמה ניו יורקרים בשדה התעופה, והם הזמינו אותי להצטרף למונית שלהם לנסוע יחד למלון הכנסים. בכנס חוויתי בצורה אמיתית את הרוח שנתקלתי בה בספר הלבן. הכל שם נראה פשוט יותר, גדול יותר, רחב יותר (רוחנית) ומזמין יותר. הרגשתי ש“חזרתי הביתה”.

במינכן, לא יכולתי להישאר אדיש ביחס למה שחוויתי. שיתפתי את החוויות הללו בפגישות ובסדנאות ואתגרתי את החברים החדשים בתרגול תוכנית ההחלמה שלנו. למרבה השמחה, קבוצות מינכן גילו פתיחות לשינויים. בהתאם לכך, הפסקנו את המנהג הישן של ראיון מקדים ואת השאלה (המשפילה) האם מישהו יתנגד לכך שהחבר החדש יורשה לחזור. מאז, כל חבר חדש במינכן יכול פשוט להיכנס לפגישה. אנחנו מציעים לו שיחה מקדימה אם הוא חפץ בכך. כל מי שרוצה להפסיק להתאוות, מוזמן לכאן.

“אם אתה חושב שיש לך בעיות עם התמכרות למין או לתאווה, אנו מזמינים אותך להצטרף אלינו לפגישת אס.איי. חפש סקסהוליסטים אנונימיים במדריך הטלפון המקומי שלך, התקשר למשרד הבינלאומי של אס.איי בשיחת חינם (בארה”ב) בטלפון 866-424-8777, או בקר באתר האינטרנט שלנו בכתובת sa.org. בנוסף מתקיימות פגישות מקוונות.” מדריך השירות של SA – החלק האחרון.

ניסיון עם חברים חדשים

מאז, מספר החברים בפגישות במינכן הוכפל במינימום והיום יש פגישות כל יום. מצד שני, קבוצות באזור הדובר גרמנית עדיין משתמשות בחוקים הישנים לחברים החדשים. אני תוהה מדוע קבוצות אס.איי. מקשות כל כך על החברים החדשים. באותה הנשימה, אני סומך על אלוהים ויודע שלכל דבר יש את הזמן שלו. מספר קבוצות באזור דובר גרמנית משתמשות כעת בדף המקדים שהוכיח את עצמו כמוצלח במינכן. אני מציג אותו כאן:

תודה על בקשתך. ברוכים הבאים לאס.איי מינכן. מצ”ב משהו קטן עלינו ועל הפגישות שלנו:

הסקסוהוליסט הוציא את עצמו מכל ההקשר של טוב ורע. הוא או היא איבדו שליטה, אין להם יותר את הכוח לבחור והם אינם חופשיים להפסיק. התאווה הפכה להתמכרות. המצב שלנו הוא כמו של האלכוהוליסט שלא יכול לסבול יותר אלכוהול וחייב להפסיק לשתות לחלוטין אולם הוא לכוד ואינו יכול להפסיק. כך זה עם הסקסוהוליסט, או עם שיכור המין, אשר אינו יכול לסבול תאווה יותר אולם אינו יכול להפסיק.

זו הסיבה שאס.איי, בדומה לאלכוהוליסטים אנונימיים, מאמצת הגדרת פיכחון. הגדרת הפיכחון שלנו היא: אנו נמנעים מכל צורה של מין עם עצמנו או עם שותפים מלבד בן/בת הזוג החוקי. הגדרה זו מספקת לנו את הבהירות הדרושה לנו כדי להימנע מתאווה בכל צורותיה.

המפגשים שלנו מתקיימים שבע פעמים בשבוע:

יום שני 19:00 בערב

יום שלישי 7:00 בבוקר

וכו’

….

פגישות חיות מתקיימות ב-SHZ במינכן (שם רחוב). ניתן להגיע לכלל המפגשים או רק לפגישות בודדות. אנו ממליצים להשתתף בפעם הראשונה בפגישה חיה.

כמו כן, אנו מציעים אפשרות לפגישה מקדימה (טלפונית או כרבע שעה לפני תחילת המפגש, למעט יום שלישי), אם אתם חברים חדשים.

באופן רצוי, השב לאימייל זה והודיע לי מתי תרצה לבוא. במידה ותרצה מישהו מהקבוצה שלנו יכול לפגוש אותך כ-15 דקות לפני כן ולהסביר לך על הקבוצות ואיך הפגישות שלנו מתקיימות. אם אתה מעוניין לדבר עם מישהו לפני כן, אנא התקשר ל-V (מספר טלפון).

אס.איי היא תוכנית אנונימית: איננו מתעדים את השמות, הכתובות או מספרי הטלפון של החברים שלנו (או שאנו מוחקים אותם מיד לאחר השימוש).

אני מקווה שמידע זה מועיל לך ואני מצפה לראותך באחת מהפגישות שלנו. אתה מוזמן לבוא בכל פעם שתרצה! רק הודע לנו מראש על היום בו תרצה להגיע ונודיע לך באיזה חדר אנחנו נפגשים באותו היום.

Bernd S., SA Munich Germany ו-SA Zurich Switzerland

Total Views: 163|Daily Views: 1

Share This Story, Choose Your Platform!