Dealing With My Pain

התמודדות עם הכאב שלי

לפני שהצטרפתי ל-SA ניסיתי כל כך הרבה פעמים להפסיק להשתמש אבל שום דבר לא עזר לי, אז נהגתי לומר לעצמי שאין החלמה כששמעתי סיפורים על אנשים שהיו בהחלמה. חשבתי על זה כעל כלום!

בהתחלה כשהצטרפתי ל-SA, מוחי סירב להאמין בכוחה של התוכנית הזו. הייתי בהכחשה מוחלטת. מאוחר יותר, דעתי ודרכי החשיבה שלי התחילו להשתנות. הסיפור שלי התחיל כשהודיתי שאני חסרת אונים מול התאווה. אני צריכה כוח גדול מעצמי, אני צריכה כוח גדול יותר מההתמכרות שלי שכן זה היה הכוח העליון שלי!

אני חברה ב-SA כשלוש שנים ומפוכחת כבר למעלה משנה וחצי. כדי להיות מסוגל לחיות חיים טובים יותר, ההחלמה שלי צריכה להתבטא בכל שלושת ההיבטים: רגשי, רוחני ופיזי.

לגבי ההיבט הרגשי, חייתי כ-25 שנה בחשכת ההתמכרות שלי. היו מקרים שניסיתי להתאבד. היו זמנים שבהם בכיתי מכאב. אני גם אדם בעל רגישות יתר ולכן אני מופעלת מטריגרים בקלות רבה. אז אני צריכה לעבוד על כל הדברים האלה.

איבדתי הרבה מקומות עבודה בעבר. נכנסתי לפאניקה בגלל חוסר הביטחון הכלכלי. יש לי המון מחלות סומטיות. התוכנית והטיפול לימדו אותי איך להכיר ברגשות שלי ואיך לטפל בהם. למדתי הרבה על המציאות של ההתמכרות שלי ועל הסיבות לנפילות שלי. למדתי איך לתאר את הרגשות שלי ואני עדיין לומדת.

כרגע אני מתמודדת עם ה-PTSD שלי עם המטפל שלי. זה מסע קשה שדורש הרבה פגיעות ואומץ. אני מתמודדת עם המון רגשות קשים מילדותי. אני מתמודדת עם סיוטים. יש מקרים שבהם אני מרגישה שאני לא יכולה להמשיך יותר, אני צריכה להפסיק, אני לא יכולה לסבול את הכאב יותר. אני מופעלת כל כך בקלות. אבל עדיין יש תקווה. SA עוזרת לי להישאר מפוכחת למרות כל הרגשות הקשים האלה. יש לי מערכת תומכת טובה ב-SA. יש לי מערכות יחסים בריאות בחיי. אני כבר לא לבד. יש לי מטפל נפלא שעוזר לי לעבור את הטראומות שלי באמצעות EMDR, טיפול ממוקד טראומה ובאמצעות IFS (מערכת פנימית משפחתית).

לגבי ההיבט הפיזי, אובחנתי כחולה בפיברומיאלגיה. זה כאב כרוני בכל השרירים בגוף שלי. אין לזה ריפוי רדיקלי. זה הולך זה לצד זה עם המצב הנפשי. אז אני צריכה למצוא מנגנון התמודדות. אני לא יכולה להזיז את הגוף שלי כשאני נאבקת בהתפרצות תסמיני הפיברומיאלגיה. אני לא יכול לעשות את הפעילות האהובה עלי בחיים שהיא צילום ויומני אמנות מכיוון שהיא דורשת הרבה מאמץ ותנועת שרירים. הכאב בלתי נסבל. הייתי בחופשה לפני שבוע. עשיתי מאמצים רבים כדי להנות מהזמן שלי, לבלות ולהנות מהיופי של הטבע ולצלם למרות הכאב.

אני גאה בעצמי על הניסיונות שלי. בעזרת התוכנית, התרופות והטיפול הצלחתי לעבור פיזיותרפיה. עכשיו אני הולכת לחדר כושר באופן קבוע כדי לעבוד על הגוף והשרירים החלשים שלי. בהתחלה לא יכולתי לקבל את זה שאני שונה מאנשים בחדר כושר. אני לא יכולה לעשות תרגילים או תנועות כבדות. בכיתי הרבה. עכשיו אני עובדת על קבלה, אני מחפשת תרגילים מתאימים בשבילי. אני מאמינה שיש אור בקצה המנהרה.

לגבי רוחניות, אני מפתחת מערכת יחסים בריאה עם הכוח העליון שלי. יש לי תפישה ותמונה טובים של הכוח העליון שלי. הוא לא המעניש האכזר. הוא אלוהים רחום. הוא אוהב אותי. הוא יודע מה אני עוברת. הוא שם בשבילי כל הזמן. הוא עוזר לי לחיות חיים טובים יותר. עכשיו אני מורה טובה לאנגלית עם סיכויים טובים בעבודה. אין לי מאבק עם חוסר הביטחון הכלכלי. הוא נותן לי הרבה ברכות. יש פעמים שאני מרגישה ממורמרת על הכוח העליון שלי, אבל התוכנית, המערכת התומכת והטיפול שלי עוזרים לי לחזור למסלול. אני משתתפת בפגישות עם קבוצת פליינוויו סיפורד. הם חברים מדהימים. יש לי ספונסרית טובה. קוראים לה ניקול והיא עוזרת לי מאוד. היא מבינה אותי מאוד ומעודדת אותי לעבור טיפול ועבודה מעמיקה יותר. יש לי גם חברה מדהימה שעוזרת לי מאוד.

למען האמת, החיים לא קלים. החיים קשים. גם ההחלמה קשה. היא דורשת כניעה, קבלה, חיבור והכרה. לפעמים אני מרגישה שמשעמם לי ולכן הקולות של ההתמכרות שלי אומרים לי להפסיק טיפול והחלמה, אפילו להפסיק את החיים. אני יודע שזו לא אופציה עבורי. אני צריכה לעבור את תהליך ההחלמה. זה המסע שלי בחיים. אני כל כך אסירת תודה שאני עובדת על הדברים העמוקים יותר כדי להיות טובה יותר וכדי שיהיו לי חיים יציבים יותר.

סמר ג'י, קהיר, מצרים

Total Views: 116|Daily Views: 1

Share This Story, Choose Your Platform!