The Disease Lives Between Our Ears

המחלה חייה בין אוזנינו

מאמר זה הוא על כיצד להימנע מנפילות, יש לי בתוך תוכי עדיין חוסר נוחות לכתוב על כך. אני מרגיש כי הימנעות מנפילות הוא נושא ששיך לאנשים מפוכחים. שכן זה בעצם עוסק בכיצד למנוע מאנשים מליפול לאחר שהם עלו על דרך והם מפוכחים. אני מאמין שאנשים רבים אינם נעשים מפוכחים למרות שהם חושבים שהם מפוכחים.

כיצד אני טוען טענה כזו? מה כוונתי?

הצעד הראשון אומר שאנו חסרי אונים מול התאווה, אין הכוונה שאנו חסרי אונים מלפעול בפעולות של מין, הדגש הוא על ‘תאווה’

מה הכוונה באמירה הזו של הצעד הראשון? ההסבר הוא שלמעשה המחלה חייה בין האוזניים שלנו, תאווה או כל דבר שאנו מתכוונים כשאנחנו אומרים פנטזיות מיניות, למעשה מדליק אצלנו את האלרגיה שמובילה אותנו, באופן בלתי נמנע, לפעול על תאווה.

דרישת החברותא שלנו בSA שונה מאוד מהדרישה בAA.

בAA מסורת 3 אומרת כי הדרישה היחידה לחברות בAA היא הרצון להפסיק לשתות, זאת למעשה דרישה יחידה.

המסורת השלישית בSA למעשה היא דרישה בעלת שני חלקים-היא אומרת שהדרישה היא הרצון להפסיק להתאוות ובנוסף להיות מפוכח מינית.

אכך כך, אנשים רבים רוצים להפסיק לפעול על תאווה ולהיות מפוכחים מינית בגלל ההשלכות השליליות שלה, אך עדיין אין להם את הרצון להפסיק להתאוות, וכך מבלי להשים לב הם מוצאים את עצמם מחוץ לתוכנית שלנו למעשה ולא להעשות לחברים בתוכנית כמו שצריך.

מיותר לציין כי זו היא דעתי בלבד, איני מדבר בשם SA כולה, אך בסופו של דבר אנחנו רואים אנשים שנאבקים כל הזמן בתאווה בגלל שהם חושבים שהם מפוכחים בשעה שהם רק מנסים לשלוט בה ולהינות ממנה בכל זאת.

ישנה אמירה שאומרת כי נפילות חוזרות אינן תנאי מוקדם להחלמה.

אכן, הדרך להפסיק להתאוות היא קודם כל להפסיק לפעול על תאווה. את זה ניתן להשיג על ידי עבודה על הכלים הרבים הכתובים בספר הלבן בפרק ”התגברות על התאווה והפיתוי”, וכן על ידי עבודת הצעדים ושותפות בחברותא וע”י ספונסר וכן ע”י האמונה באלוהים כפי שאנו מבינים אותו. ברגע שאתה נכנס דרך שער זה ומפסיק לפעול על תאווה כל יום רק להיום, אז מהות התוכנית מתחילה, זה נקרא ‘ניצחון גובר והולך על תאווה.

וכפי שכתוב בספר הלבן ‘מפוכחות אמיתית כוללת ניצחון הולך וגובר על התאווה..” וכן כפי שעוד כתוב בספר הלבן ‘המטרה העיקרית שלנו היא להישאר מפוכחים ולעזור לאחרים להשיג מפוכחות מינית”, כיצד ניתן להשיג זאת ללא הרצון להפסיק להתאוות?

אני מאמין כי זאת מחלה אמיתית, אני איני כמו כל אדם רגיל, אדם רגיל יכול לפעול על תאווה מבלי שיהיו לכך השלכות. אני אכן יודע שאני אלרגי לתאווה, ברגע שאני פועל על תאווה ההשתוקקות לתאווה מתחילה ואני חייב לפעול עליה שוב ושוב, זה כמו לאכול מנה של טאקו, ברגע שהקמח השמן והמלח נוגעים בלשוני מתרחשת תגובה מוחית שגורמת לי להישתוקק לאכול את הטאקו השני, והשלישי והרביעי וכן הלאה.

זה נקרא תופעת ההשתוקקות, אך זה לא קורה אשר אני אוכל ברוקולי או כרובית, זה קורה רק כשאני אוכל טאקו. כך גם כן, כאשר אני חושב מחשבה נוספת של תאווה, מבט נוסף, תופעת ההשתוקקות מתחילה.

כפי שחבר וותיק אמר ”במחשבה או המבט הראשונים הם מאלוהים, כך אלוהים ברא אותנו בתוך בני אדם, אך המחשבה או המבט השני הם באחריותנו’

ברגע שתמונה בראשי הופכת להיות חייה ונעשית לסרט אז תופעת ההשתוקקות מתחילה ואנחנו בדרך לפעולה על תאווה.

לסיכום, כיצד אפשר לימנוע נפילות חוזרות ונישנות-

1.ראשית עלינו להעשות מפוכחים.

2.אנחנו צריכים להיות מפוכחים לא רק בגוף שלנו כי אם גם בראשנו.

3.יש לנו כלים רבים שיעזרו לנו לימנוע מהתמונה הראשונה בראשנו להפוך לסרט נע, הרשימה שיש לנו בספר הלבן מפרטת כלים רבים שאנו יכולים להשתמש בהם כדי להימנע מהסרט לפעול במוחינו. אכן, כוח עליון מעורב בזה, אך כמו שכתוב בספר הגדול ‘אמונה ללא פעולה היא אמונה מתה’. אם אנו מצפיםמאלוקים לשמור עלינו מפוכחים אנחנו יכולים להתאכזב קשות. אנחנו צריכים להשתמש בכלים שאלוהים נתן לנו דרך התוכנית. אנחנו אומרים שאלוהים יעשה עבורנו את מה שלא יכולנו לעשות לבדנו, זה לא אומר שאלוהים יעשה בעבורינו את מה שיכולנו לעשות בעצמנו.

4.תקוותי, עבור כולנו, שכל יום רק להיום, אנחנו נמשיך למנוע את המבט או המחשבה הראשונים מלהפוך לתאווה של ממש.

אני יודע שהתוכנית הזאת עובדת, אם היא עבדה עבור שיכור מין בתחתית עמוקה כמוני במשך שלושים ותשע השנים האחרונות, אני יודע שהיא תוכל לעבוד גם בשבילכם. אלוהים הסתכל על כל דבר שעשיתי בהתמכרות הפעילה שלי ואהב אותי כל כך חזק כך שהוא הוביל אותי לSA. עכשיו זה תלוי רק בי אם אסכים לקבל את המתנה של הבאתי לSA ולהיות מוכן להשתמש בתוכנית, כל יום רק להיום.

הארווי א. פלורידה ארה''ב.

Total Views: 138|Daily Views: 1

Share This Story, Choose Your Platform!