August 2022 - The Slogans Are Quick References Guides to Sanitypng

Hasła są szybkim przewodnikiem na drodze zdrowienia

Mam sentyment do haseł - można powiedzieć, że uratowały mi życie. Na początku zdrowienia AA moja grupa macierzysta działała według „starej szkoły”, czyli nie można było dzielić się na mitingu, dopóki nie miało się 1 roku trzeźwości (mogliśmy zadawać pytania). Nudziło mi się, gdy słyszałem te same stare historie, więc czytałem na ścianach: 12 Kroków, 12 Tradycji oraz HASŁA! Spodobało mi się rozmyślanie nad nimi oraz zastosowanie ich do najważniejszej osoby na mitingu - czyli do MNIE. Moje najlepsze myślenie doprowadziło mnie tutaj, więc co z hasłem myśl MYŚL myśl? Byłem kłębkiem nerwów, więc nie było nawet mowy o Tylko spokojnie! Zasłużyłem na więzienie, więc nadal bardzo lubię Tylko dzięki łasce Bożej. Nawet dzisiaj nie jestem tak zdrowy, jak bym chciał, ale mogę działać tak jakbym był trzeźwy lub udawać aż mi się uda. Dzięki Bogu chodzi raczej o duchowy postęp niż duchową perfekcję.

Minęło 25 lat trzeźwości w AA zanim sięgnąłem dna uzależnienia od żądzy i skierowano mnie do SA. Można powiedzieć, że ciągle wracam i nie zrezygnowałem zanim wydarzył się cud zdrowienia. Uważam, że Bóg robił dla mnie to, czego sam nie mogłem zrobić dla siebie. Uwielbiam Niespodzianki Siły Wyższej!

Miałem kilku znakomitych sponsorów, którzy pokazali mi, że nie mogę nic zatrzymać dla siebie, jeśli nie przekażę tego innym. Mogę żyć i pozwalać żyć, odpuszczać i pozwalać Bogu, ale będę starał się nieść posłanie innym cierpiącym seksoholikom. Dla mnie hasła to przewodnik na drodze zdrowego rozsądku.

Jestem skomplikowaną osobą ze skomplikowaną chorobą, uzależnieniem od żądzy. Zapewne powoli się uczę - przywlokłem się do SA dopiero w wieku 62 lat, zdezorientowany i zaprzeczając - nałóg mi dokopał. Dziękuję Bogu i SA za rozwiązanie i postawę wdzięczności. Dziś staram się nie komplikować.

W literaturze SA jest kilka odniesień do haseł. Książka Zacznij działać w dodatku A wymienia 14 haseł. W indeksie medytacji Prawdziwa więź jest lista 26 czytań wykorzystujących lub nawiązujących do haseł.

Lubię niektóre hasła z innych wspólnot np. S-Anon: Nie spowodowałam tego, nie mogę kontrolować i nie mogę wyleczyć oraz Świadomość, akceptacja, działanie. To piękno haseł - nie muszą być oficjalnie zatwierdzone, wystarczy, że są zatwierdzone i kochane w moim doświadczeniu, sile i nadziei: korzystaj z nich lub je odrzuć.

Kiedyś przeszukałem stronę internetową AA pod kątem haseł, co dało mi wiele radości - jest ich całkiem sporo. Ostatnio znalazłem w Internecie 86 haseł zdrowienia! Ile razy słyszałeś, mówiłeś lub nawet modyfikowałeś Ciągle wracaj?

Gene T., Teksas, USA

Share This Story, Choose Your Platform!