Helping Others By Showing Up

کمک به دیگران با عملکرد

من عضو گروه دو نفری ایمیل SA هستم که SA Net نامیده می شود. برای شرکت در SA Net، یک عضو تجربه، نیرو و امید خود را با ارسال ایمیل به کل گروه به اشتراک می گذارد.هر هفته موضوعی وجود دارد، اعضایی که خدمت آنها پیشنهاد موضوعات هفتگی است آن را پیشنهاد می‌دهند. من دوست دارم بخشی از SA Net باشم؛ زیرا قبل از پیوستن به SA، با مردانی که در برخی از وب سایت های “دوستی” پیدا کرده بودم ایمیل رد و بدل می کردم. آنچه که در آن زمان برای تغذیه شهوت استفاده می کردم، اکنون برای به اشتراک گذاری تجربه و بهبودی استفاده می شود. چه معجزه ای!

ما از تازه واردان در SA Net با ارسال یک “ایمیل اولیه” که معرفی مختصری از SA Net و به دنبال آن 5 سوال است، استقبال می کنیم.
اولین سوال برای اینکه معلوم شود فرد تازه وارد بالغ است یا خیر پرسیده می شود. این به این دلیل است که SA Net انجمنی برای بزرگسالان مبتلا به اعتیاد جنسی است، بنابراین افراد باید بالای 18 سال داشته باشند.

چند مورد افراد 16 ساله تماس گرفته اند و من ناچار شده ام درخواست آنها را رد کنم و آنها را برای کمک گرفتن از مشاوران یا بزرگسالانی که به آنها اعتماد دارند یا S-Ateen معرفی کنم.

سوال دوم به دنبال این است که بفهمد آیا فرد تازه وارد است یا خیر. ما گاهی اوقات شرایطی داریم که فردی زمانی عضو SA بود اما انجمن را ترک کرد. در چنین شرایطی با این افراد به عنوان افراد تازه وارد رفتار می کنیم.
سوال سوم به دنبال این است که بفهمد آیا تازه وارد میل به ترک شهوت را دارد که مطابق با سنت سوم SA است؛ تنها شرط عضویت تمایل به توقف شهوترانی است.
سوال چهارم این است که آیا زن است یا مرد. زیرا فرآیند بعدی، اتصال فرد تازه وارد به قدم دوازدهم است.

دوازده قدمی ها مردان و زنانی هستند که تجربه، نیرو و امید خود را با تازه وارد به اشتراک می‌گذارند و به سوالات آنها در مورد SA یا SA Net پاسخ دهند. قانون این است که یک مرد دوازده قدمی، یک مرد تازه وارد را راهنمایی می کند و به همین ترتیب یک زن دوازده قدمی با یک تازه وارد زن.
هنگامی که این فرآیند به پایان رسید و ما تأیید کردیم که آدرس ایمیل تازه وارد برای دیگران ناشناس و خصوصی است، عضو دوازده قدمی، ایمیلی می فرستد تا به هماهنگ کننده های عضویت اطلاع دهد که تازه وارد آماده پیوستن به SA Net است.

برخی از منابع را با تازه وارد را به اشتراک می گذاریم که شامل نشریات و پادکست SA و اینفوگرافیک است که اطلاعاتی را در مورد دستورالعمل های اشتراک گذاری SA و SA Net و پیوندهایی (Link) به جلسات Zoom، تلفن و جلسات حضوری دارد. ما تازه واردان را تشویق می کنیم تا با استفاده از جلسات دیگر مانند زوم یا حضوری، بهبودی خود را در SA Net تکمیل کنند. من شخصاً از SA Net، Zoom و ملاقات‌های رو در رو کنیایی‌ام استفاده می‌کنم که واقعاً بهبودی من را تقویت کرده و ارتباطات مشارکتی مختلفی را به من ارائه می‌دهد.

سنت 5 و گام 12 از من می‌خواهد که این پیام را به معتادان جنسی که هنوز درحال عذاب هستند، برسانم. در ماه‌های اولیه بهبودی، متقاعد شده بودم که می‌توانم همه تازه‌واردان را نجات دهم. به تک تک آنها گوشزد می کردم که به جلسات بروند، راهنما بگیرند و به طور کلی برنامه را اجرا کنند. بعد از مدتی متوجه شدم که نمی‌توانم برنامه دیگران را کار کنم یا آنها را نجات دهم؛ زیرا واقعاً عاجز هستم.

بنابراین، راه من برای کمک به تازه واردان برای ماندن در SA، حمایت مالی از برخی، حضور هرچه بیشتر در کنار آنها، چه در SA Net، چه در زوم، و چه در انجمن کنیایی‌ام است. حضور فیزیکی من در انجمن محلی ام به برخی از زنان کمک می کند که در انجمن بمانند و برخی از مردان یاد بگیرند که چگونه بهبودی را در حضور زنان در اطرافشان تمرین کنند. من به طور فعال در جلساتی شرکت می‌کنم که با انتقال پیام تجربیاتم، آنها را تشویق به بازگشت دوباره کنم. در حالی که برخی می روند، دیدن کسانی که می مانند و هوشیار می شوند همیشه لذت بخش است.

Kawy W.، نایروبی، کنیا

Total Views: 159|Daily Views: 1

Share This Story, Choose Your Platform!