Helping Others By Showing Up

לעזור לאחרים על ידי להראות את עצמי

אני חלק מזוג אשר מקבל פניהם של חברים חדשים בקבוצת מייל של אס איי הנקראת אס איי נאט. לאס איי נאט כעת יש יותר מאלף חברים כאשר רובם עברו לפגישות זום ונשארו מעט חברים אשר משתתפים באופן פעיל במייל. אני אחת מהם ומצאתי החלמה טובה לא רק בלהשתתף באס איי נאט אלא גם בנתינת שירות.

כדי להשתתף באס איי נאט, חברים משתפים ניסיון, חוזק ותקווה שלהם בשליחת מייל לכל הקבוצה. בכל שבוע יש נושא אשר הוצע על ידי חברים שתפקיד שירות שלהם הוא להציע נושא השבועי. אני אוהבת להיות חלק מאס איי נאט משוש שטרם הצטרפתי לאס איי הייתי מחליפה מיילים עם גברים אשר מצאתי באתרי ”חברות” מסוימים. במה שהשתמשתי כדי להזין תאווה אז אני משתמשת עתה לחוות ולשתף החלמה. איזה נס!

אנחנו מקבלים פניהם של חברים חדשים באס איי נאט בלשלוח להם ”מייל ראשוני” שהוא הקדמה קצרה של אס איי נאט מלווה בחמש שאלות. השאלה הראשונה נשאלת כדי לוודא שחבר חדש הוא בגיר. זה משום שאס איי נאט הינה חברותא של בגירים הסובלים מסקסוהוליזם ולכן חבר חייב להיות מעל 18 שנים. היו לי כמה מקרים כאשר צעירים בני 16 הגיעו ונאלצתי בכבדות לסרב את בקשתם ולהציע להם לבקש עזרה ממטפלים או ממבוגרים שהם נותנים להם אימון או מאס-אטין.

השאלה השנייה מיועדת לוודא שבן אדם הוא אכן חבר חדש. מדי פעם יש לנו מצבים כאשר בן אדם היה פעם חבר אס איי אך עזב את החברותא. במצבים כאלו אנחנו מתיחסים לאנשים האלו כאל חברים חדשים. השאלה השלישית מיועדת לוודא האם לחבר חדש יש רצון להפסיק להתאוות מה שתואם מסורת השלישית של אס איי – הדרישה היחידה לחברות היא רצון להפסיק להתאוות.

השאלה הרביעית שואלת האם מדובר בגבר או באשה משום שתהליך הבא הוא לחבר חבר חדש אל הצועד. הצועדים הם גברים ונשים אשר נמצאים כדי לשתף ניסיון, חוזק ותקווה שלהם עם חבר חדש ולענות לכל שאלה שתהיה להם אודות אס איי או אס איי נאט. הכלל הוא שהצועד גבר מדריך גבר חבר חדש ובאותה מידה לגבי חברה חדשה.

כאשר התהליך הזה הסתיים אנחנו מוודאים שכתובת מייל של חבר חדש הינה פרטית מטעמי אנונימיות, הצועד שולח מייל לידע מרכזים שחבר חדש מוכן להצטרף לאס איי נאט. אז אנחנו משתפים ערכות חבר חדש הכוללות ספרות אס איי מומלצת, פודקאסטים של אס איי, דף המרכז מידע אודות כללי שיתוף של אס איי ואס איי נאט וקישורים לזום, טלפון ומפגשי פנים אל פנים. אנחנו מעודדים חברים חדשים להשלים את ההחלמתם באס איי נאט על ידי שימוש במפגשים אחרים כמו זום או פנים אל פנים. אישית אני משתמשת באס איי נאט, זום ומפגשי פנים אל פנים שלי בקניה אשר דחפו החלמה שלי והציעו לי קשרי חברותא שונים.

מסורת החמישית וצעד השנים עשר דורשות ממני לשאת את המסר לסקסוהוליסט אשר עדיין סובל. בחודשים הראשונים של ההחלמה שלי, הייתי משוכנעת שבידי להציל כל החברים החדשים ולנדנד לכל אחד מהם ללכת אל המפגשים, לקחת ספונסור ולעבוד את התוכנית בגדול. בעבור זמן מה, הבנתי שאינני יכולה לעבוד תוכנית של אנשים אחרים וגם לא להציל אותם משוש שאני חסרת אונים לחלוטין.

דרך שלי לעזור חברים חדשים להשאר באס איי היא בלספנסר אותם, להופיע ולהיות שם בשבילם הין באס איי נאט, זום או בחברותא הקניאתית שלי. נוכחות שלי בחברותא המקומית עוזרת לכמה נשים להשאר וכמה גברים למדו איך להחלים בסביבת נשים. אני משתתפת באופן פעיל במפגשים היכן אני יכולה לשאת את המסר של הניסיון שלי כך שהם יכולים להיות מעודדים להמשיך לבוא. אף על פי שכמה מהם עוזבים, תמיד משמח לראות אילו הנשארים ונהיים מפוכחים.

קאווי וו', נאירובי, קניה

Total Views: 105|Daily Views: 1

Share This Story, Choose Your Platform!