SA Is Growing in Hungary

צמיחתה של SA בהונגריה

SA הגיעה להונגריה והתבססה בה בספטמבר של שנת 2019, כיום יש לנו שלוש פגישות שבועיות, שתיים אונליין ואחת משולבת בין משתתפים חיים לכאלה שדרך המחשב, ישנו דבר מעניין בקבוצות המשולבות המתקיימות בימי שני בבודפשט, ההשתתפות הפעילה משתנה תמיד, חברים באים והולכים, אבל יש לנו בין 6 ל8 חברים בדר”כ. סגנון הפגישות משתנה וכולל בין היתר שיתוף חופשי, קריאה בספר הלבן של SA, קריאה בספר הגדול של AA ודובר למסר.

צעד משמעותי קדימה עשינו בכך שהשלמנו בהונגריה את תרגום הספר הלבן להונגרית. הוא למעשה ממתין להדפסה.

זה לוקח זמן ב SA עד שקבוצה אחת קטנה נעשית ידועה לצידן של קהילות סקסוהוליסטים נוספות המתקיימות בארץ כבר 30 שנה, SA ההונגרית חברה באינטרגרופ של ‘צפון מזרח’ העולם. חשוב לציין שיש לנו אף יחסים טובים עם SA שבסלובקיה.

התחלתי להשתתף בSA בהונגריה בספטמבר 2019. לפני כן הלכתי לקבוצות החלמה של חברותות אחרות במשך יותר משנתיים, כאשר המפוכחות שלי היתה מבוססת, אך עדיין לא קבלתי מההחלמה את מלא התצאות שהיא אמורה לתת. SA נתנה לי תקווה חדשה בזכות ההגדרה הקפדנית שלה והיחס שלה לתאווה, היא למעשה אומרת שלהפסיק עם ההתמכרות למין עצמה היא רק קצה הקרחון, זה למעשה רק ביטוי אחד של מחלה כללית יותר השייכת לאישיות כולה.

עכשיו, לאחר שלוש שנים בSA שכללו מעידות וגלים של תאווה, אך גם עבודת צעדים יציבה והשתתפות בקבוצות, המתנות שמובטחות בהחלמה ניתנו לי (יש לי ניקיון מתאווה במשך חצי שנה עד כה), אני אפילו מתמודד יותר טוב עם פגמי אופי שברחתי מהם במשך שנים.

הרוחניות החזקה שמציעה SA הכניסה כנות לתוך הפעולות הדתיות שלי וכן עשתה את מערכות היחסים שלי עם בני משפחתי עמוקות יותר וכנות יותר (אך עדיין רחוקות מלהיות חסרות תשוקה) ופחות פרנואידיות.

אני מקבל כלים שימושיים מSA בכל יום כדי להתמודד עם פיתוים ומחשבות שליליות על ידי כך שאני נמנע ממבט שני, וכן מלעשות שיחות רבות עם חברים, על ידי השארת הודעות קוליות, באמצעות כניעה העוזרת לי להודות בחוסר האונים שלי, בירידה על הברכיים וכניעה לכוח העליון, שאני מבין אותו כאלוהים.

כמו כן בעזרת תפילות אני מצליח לראות את מושאי התאווה שלי כבני אדם ובמקום לראות אותו כדבר שאני עושה בו שימוש לצורך עצמי, אני רואה אותו כיציר אלוהים (למעשה חומרת המחלה שלי גורמת לי להתפלל מאות פעמים על מושאי תאווה אך אני מקווה שתפילותי יועילו לאותם המאות, כך שמתוך החיסרון של המחלה שלי אני מקווה שיצא יתרון).

הרעיון של הכניעה היה חדש לי יחסית לגישות ההחלמה האחרות שהייתי שותף להן בעבר, בגלל שהייתי נלחם במחלה ונאבק בה ולא הבנתי את המשמעות של האמת שבפרדוקס של הכניעה, לקחת צעד אחורה בסיפור שלי ולתת לאלוהים להיכנס לחיי כדי שהוא יעשה בשבילי מה שאיני יכול לעשות בעצמי. כאדם אגואיסט לא יכולתי לפתור שום בעייה לעצמי.

במשך השנים, התוכנית של SA נעשתה לחלק מרכזי וגדול מחיי. הבעייה המוקדמת שלי שהחשבתי אותה ל’צדדית” בחיי וטיפלתי בה רק בסתר נעשתה למרכזית (אני הולך לקבוצה ביום). החיבור האמיתי שלי עם אלוהים, תוכנית ההחלמה, המשפחה שלי, הפעולות שאני עושה במסגרת הדת שלי, שומרים אותי מפוכח.

כמובן שההחלמה האמיתית שלי, השקט הנפשי המתמשך שלי, הם עדיין הרבה יותר מאשר רק להישאר נקי. למדתי את זה בSA ואני יכול סוף סוף גם לחוות באופן זמני את השלווה והשחרור שהתוכנית מביאה בזמנים שיש בהם רגשות שליליות, מחשבות, פיתויים מיניים.

שאלוהים יברך את SA, החברותא של SA בהונגריה המקומית ואת האינטרגרופ.

נ. הונגריה

Total Views: 116|Daily Views: 1

Share This Story, Choose Your Platform!