Reaching Out With What

Docieranie do innych z tym, czym sam zostałem hojnie obdarowany

Kiedy zostałem powiernikiem w radzie powierników SA latem 2014 roku, byłem wyraźnie nowicjuszem na tym poziomie służby. Bardzo się jednak cieszyłem, aby dać z siebie wszystko, aby pomóc podzielić się naszym niesamowitym posłaniem z cierpiącym seksoholikiem. Poproszono mnie, żebym został łącznikiem w komitecie powierników, czyli osobą komunikującą się z radą powierników. Opowiedziano mi trochę o tym komitecie. Wyjaśniono, że „komitet był ostatnio mało aktywny i nie miał przewodniczącego”. Później dowiedziałem się, że interpretacja tego może brzmieć: „Jesteś więc teraz tymczasowym przewodniczącym, weź się do pracy nad budową komitetu, a potem znajdź nowego przewodniczącego na swoje miejsce. A tak przy okazji to Carl N. może będzie chciał zostać przewodniczącym”.

Carl został przewodniczącym i doskonałym liderem. Komitet postawił sobie za cel napisanie Misji. Następnie komitet zaplanował, skoordynował i przeprowadził otwarte mitingi na dwóch corocznych międzynarodowych zlotach w miejscach takich jak Chicago, Newark, Irvine, San Diego, Seattle, Atlanta, Detroit, San Antonio, itd. Opracowaliśmy format tych mitingów i zwykle planowaliśmy je w sobotę rano na zlocie. Ciężko pracowaliśmy, aby skontaktować się z profesjonalistami z tych regionów przez email i telefonicznie, a także wysłać im zaproszenia do obejrzenia i wysłuchania naszych historii i posłania zdrowienia z uzależnienia od żądzy. Próbowaliśmy ich skusić dobrymi ciastkami, kawą, napojami i śniadaniem. Z powodu niskiej frekwencji i frustracji zaprosiliśmy stałych członków SA, aby pomóc wypełnić salę. (Staraliśmy się upilnować jedzenie zanim przyjdą zaproszeni goście). Pomogły nam dwa pierwsze filmy SA stworzone przez Komitet Informacji Publicznej. Szukajcie ich na stronie sa.org/videos.

I wtedy właśnie uderzył covid. Zloty zostały wstrzymane na czas nieokreślony. Jednak przez cały czas niektóre Intergrupy na swój sposób docierały do profesjonalistów. Carl zrezygnował z pełnienia funkcji przewodniczącego - wybrano Jima B. W porozumieniu z komitetem i radą powierników szukano nowej nazwy lepiej opisującej komitet, który stał się Komitetem Wsparcia Instytucji i Profesjonalistów (SIP).

Obecnie komitet aktywnie rozwija kontakty z organizacjami i profesjonalistami, którzy mogą mieć kontakt z osobami cierpiącymi tak jak my kiedyś, ślepi i pozbawieni nadziei w uzależnieniu od żądzy. Nadal aktywnie działam w komitecie SIP. Ostatnio udostępniłem grupom w naszej okolicy lokalne wizytówki, aby członkowie mogli je dać duchownym, terapeutom, kuratorom lub innym specjalistom, z którymi mają kontakt. Wizytówki zostały opracowane przez Komitet Informacji Publicznej SA. Komitet wykonał też te plakaty dla Waszego użytku. Aby dostać któryś z nich dostosowany do Waszych potrzeb, wystarczy skontaktować się z Komitetem Informacji Publicznej: sapublicinfo@gmail.com. Dostaniesz zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, które można wydrukować w dowolnym miejscu.

Ciągle dostaję prośby od grup w naszej okolicy o więcej wizytówek. Słyszę opowieści o tym jak ludzie dobrze reagują i są wdzięczni. Planuję rozpocząć lokalne mitingi otwarte dla studentów uczących się w zawodach pomocowych. Lubię próbować dotrzeć z tym, czym sam zostałem hojnie obdarowany.

Gene T., Texas, USA

Share This Story, Choose Your Platform!